»Fed bo moral imeti veliko sreče, če se bo želel izogniti recesiji, a trenutno bolj kaže, da ima prednost znižanje inflacije.«
»Potrebna bo globoka recesija, preden bo Fed ukrotil inflacijo.«
»Če bi Fed prehitro višal obresti, bi tvegal recesijo, tega pa ne želi. Dokler ne bo recesije, se finančni trgi nimajo česa bati.«
»Skoraj nemogoče je, da bo Fed inflacijo znižal, ne da bi povzročil recesijo.«
»Glavne zasluge za rast ima Fed.«
»Vse večji strah pred pojavom recesije niža vrednost evra, medtem ko dolar zaradi napovedi Feda, da bo še naprej agresivno dvigoval obrestne mere v boju proti inflaciji, pridobiva.«
»Mislim, da je precejšnja verjetnost, da bomo imeli konec leta ali na začetku naslednjega recesijo. Predvsem evrsko območje je blizu recesije.«
»Zadnji podatki iz ZDA kažejo, da recesija še ni pred vrati, ker pa ima Fed več možnosti za nižanje obrestne mere kot ECB, analitiki v tem trenutku pričakujejo, da se bo evro v naslednjem obdobju krepil proti ameriškemu dolarju.«
»Fed svojo ključno obrestno mero privil vse do sedmih odstotkov, kar je največ po decembru 1990. V tem primeru bi, kot pravi Dimon, lahko samo upali, da bi se ameriško gospodarstvo izognilo hujši recesiji.«
»Posledice prepoznega odziva bi prinesle večje motnje gospodarske aktivnosti, kot bi jih, če bi se Fed pravočasno odzval. To bi lahko svet pahnilo tudi v novo recesijo, šoke pa bi čutili predvsem trgi v razvoju.«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju